Badania potwierdzające skuteczność treningu EMS

Kamil Kasprowicz

13 stycznia 2023

Bez kategorii

Trening EMS a badania !

AMERYKAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCYNY SPORTOWEJ ZBADAŁ EFEKTY TRENINGU EMS PRZEPROWADZONEGO NA HOKEISTACH, ZWRACAJĄC SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ NA WYSIŁEK PODCZAS  JAZDY NA ŁYŻWACH, JAZDY Z WYPROSTOWANYMI KOLANAMI ORAZ NA WYKONANIE SKOKÓW WZWYŻ.

Badanie wykazało że trening elektrostymulujący znacznie zwiększa wydajność podczas jazdy  oraz siłę izokinetyczną, gdzie mięśnie kurczą się ze stałą prędkością. Izokinetyczny skurcz mięśnia jest najszybszym sposobem na zwiększenie  jego siły, dzięki jednakowej stymulacji podczas treningu.

https://emswear.pl/10-rzeczy-ktorymi-nieswiadomie-psujesz-walke-z-tluszczem/

W innym badaniu, tym razem z udziałem siatkarzy stwierdzono, że elektrostymulacja mięśni w połączeniu z treningiem plyometrycznym poprawił poziom skoków wzwyż oraz zwiększył siłę mięśni odpowiedzialnych za prostowanie i zginanie stawu kolanowego. Pozwalając dzięki temu na zmniejszenie ryzyka kontuzji podczas treningów.

AMERYKAŃSKIE STOWARZYSZENIE PRZYGOTOWANIA KONDYCYJNEGO (NSCA) PRZEPROWADZIŁO BADANIE W CELU OCENIENIA efekty treningu ems NA UKŁAD KRĄŻENIOWY, METABOLIZM MIĘŚNI ORAZ WYSIŁEK KOLARZY.

Testowano jazdę na rowerze z elektrostymulacją oraz bez niej. Główne ustalenie wykazały że jazda na rowerze z elektrostymulacją  może zwiększyć wydolność tlenową sportowców jak i również osób niezdolnych  do przeprowadzania ciężkich treningów.

NSCA ZBADAŁO RÓWNIEŻ DZIAŁANIE TRENINGU ELEKTROSTYMULUJĄCEGO NA SPORTY WYCZYNOWE M.IN SIŁĘ, PRĘDKOŚĆ, MOC ORAZ ZDOLNOŚCI TAKIE JAK SKOKI CZY SPRINT.

Grupa testowa składała się z osób nie wykonujących na co dzień żadnych ćwiczeń, sportowców trenowanych i elitarnych. Naukowa analiza wykazała znaczne korzyści i poprawy u każdego  z nich, nawet elitarni sportowcy na bardzo wysokim poziomie sprawności znacznie ją zwiększyli. Co więcej, z badań wywnioskowano, że trening EMS skutecznie rozwija sprawność fizyczną i stwierdzono, że trening elektrostymulacyjny jest obiecującą alternatywą tradycyjnego treningu siłowego.

Amerykańskie stowarzyszenie zbadało proces regeneracji  mięśni koszykarzy i doszło do wniosku, że trening elektrostymulujący pomaga skutecznie je odbudować.

Po za tym na naszym polskim rynku można zauważyć liczną grupę osób chwalącą się swoimi efektami po treningu EMS w postaci zwiększonej ilosć tkanki mięśniowej oraz zmniejszonej ilości tkanki tłuszczowej. Trening EMS zmniejsza ryzyko sarkopeni u osób starszych oraz osteoporozy wśród kobiet. Polepsza wydolność anaerobową dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonywać z większą swobodą codzienne czynności.