Czym jest trening EMS?

Kamil Kasprowicz

16 września 2022

Bez kategorii

Dlaczego trening ems?

„Życie jest ruchem” to słynne powiedzenie znanego filozofa Heraklita z Efezu. By żyć człowiek musi wypełniać podstawowe prawo natury, jakim jest ruch. Gdzie kończy się ruch, zaczyna się śmierć. Dalszy postęp cywilizacji, kultury, nauki i techniki może rozwiązać wiele problemów z jakimi mierzy się współczesny człowiek, może nawet całkowicie uwolnić go od pracy fizycznej i jednocześnie chronić go przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi prowadząc do całkowitej perfekcji. Jednak natury nie da się oszukać. Ruchu i wysiłku fizycznego, które są warunkiem zdrowia, życia i rozwoju nie da się zastąpić. Człowiek musi sam, rozumiejąc potrzeby swojego organizmu, tak zorganizować swe życie, by ruch, bieg, trening siłowy czy trening ems były stałym jego elementem. 

 

Sport to zdrowie

Istnieje wiele dowodów pozytywnego wpływu ćwiczeń fizycznych, treningu ems, biegania na zdrowie. Naukowcy potwierdzają, że sprawność fizyczna wydłuża i podnosi jakość życia bardziej niż cokolwiek innego. Umiarkowany wysiłek fizyczny zmniejsza ryzyko wysokiego ciśnienia tętniczego, redukuje stres, zapobiega chorobom serca, otyłości, osteoporozie i depresji. Nie ma schorzenia, które zakazuje ruchu, natomiast pewne jest, że żaden lek go nie zastąpi. Trenując i regularnie ćwicząc tracisz zbędne kilogramy, poprawiasz zdrowie, zyskujesz lepsze samopoczucie, uwalniasz hormon szczęścia, zyskujesz „świeży umysł” i poczucie własnej wartości, redukujesz stres i wydłużasz swoje życie. Tak więc postaw na najwyższą jakość i zadbaj o standard Twojego życia podejmując różnorakie ćwiczenia i odpowiedni trening.

Trening EMS

Spośród szerokiej gamy treningów jakie oferują studia sportowe i trenerzy personalni warto poznać jedną z najefektywniejszych form wysiłku fizycznego jaką jest trening EMS.
Trening EMS to bardzo wydajna i efektywna forma wysiłku fizycznego.
Polega on na wywoływaniu skurczów mięśni za pomocą generatora impulsów elektrycznych, co ma prowadzić do poprawy kondycji mięśni. Można to robić na kilka sposobów. Elektrostymulacja mięśni może być wykonywana w trakcie ćwiczeń odbywających się na siłowni lub podczas innej formy treningu. Można również poddać włókna mięśniowe działaniu impulsów elektrycznych podczas odpoczynku oraz w trakcie wykonywania czynności codziennych. Prądy EMS wykorzystuje się również w fizjoterapii, zwłaszcza w schorzeniach, których objawami są osłabienie i zanik mięśni. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu specjalny kombinezon, po którego założeniu wykonuje się proste ćwiczenia znacząco podnosząc ich efektywność poprzez zastosowanie prądów EMS.

Efekty treningu EMS

Efektami treningu EMS są: przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, budowa masy mięśniowej i redukcja cellulitu. Trening EMS poprawi Twoje zdrowie i samopoczucie. Dzięki pomocy elektrostymulacji mięśni pozornie proste ćwiczenia stają się wielokrotnie bardziej efektywne, a korzyści związane z odpornością organizmu i poprawą sylwetki mówią same za siebie. Zaś oszczędność czasu czyni z treningu rozwiązanie idealne dla osób, które nie chcą spędzać wielu godzin na siłowni czy na salach treningowych. Zaledwie 20 minut treningu EMS dwa razy w tygodniu zapewnia efekty odpowiadające 5 treningom z trenerem personalnym. Trening EMS redukuje bóle pleców, ponieważ działa wielopłaszczyznowo w obszarze wzmacniania i eliminacji dolegliwości bólowych, umożliwiając tym samym korekcję podstawowych wzorców ruchowych wykorzystywanych w życiu codziennym.

Odpowiedni strój do treningu

 

Nie każdy jednak wie, że do treningu EMS można nabyć specjalnie dostosowaną do tego rodzaju bieliznę treningową. Taka bielizna reklamowana jest przede wszystkim w studiach sportowych, jednak w ostatnim czasie bieliznę treningową można kupić także w sklepie internetowym EMSwear – Jedna bielizna – wiele możliwości, gdzie klient może zakupić odpowiednio wybrany przez siebie strój w niższej i korzystniejszej cenie.
Sklep EMSwear swą ofertę kieruje zarówno do osób fizycznych, jak i firm oferujących metodę treningu EMS. Przedstawiona bielizna w 100% spełnia wymogi stroju przeznaczonego do treningu EMS i została przetestowana przez specjalistów i klientów, którzy potwierdzili jej wysoką jakość. Bielizna EMSwear chłonie wodę, jest miła w dotyku, odporna na codzienną eksploatację, odbarwienie i przecieranie, oraz jest zaprojektowana i wykonana przez profesjonalistów, którzy zadbali o jej odpowiednie dostosowanie do zapotrzebowania.

Bielizna do treningu EMS – jaką wybrać?

Zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą sklepu poprzez stronę internetową https://emswear.pl.

Trening EMS pomoże Ci zaspokoić swoje indywidualne potrzeby i osiągnąć zamierzone cele, dlatego nie zwlekaj. Zapoznaj się z zasadami, efektami i szerokimi możliwościami jakie niesie ze sobą trening EMS i trenuj. Zadbaj o siebie już od dziś! Ten trening jest dla Ciebie!