Jak przygotować się do treningu EMS?

Kamil Kasprowicz

24 września 2022

Bez kategorii

Jak przygotować się do treningu EMS?

Zaczynając naszą przygodę z treningiem EMS pochylmy się nad znaczeniem słowa „trening”. Czym on tak właściwie jest? Trening sportowy to proces, który opiera się na poddawaniu organizmu stopniowo rosnącym obciążeniom. Powoduje on zwiększenie motoryki ruchu i wzrost siły fizycznej. Czynności te mają na celu poprawę aktywności mięśni danej osoby i ogólne usprawnienie poprzez wykonywanie określonych ruchów.

Na czym polega trening EMS?

Trening EMS polega na elektrostymulacji mięśni za pomocą impulsów elektrycznych o określonej częstotliwości w czasie wykonywania ćwiczeń fizycznych. Osoba trenująca zostaje ubrana w specjalny kombinezon, który wyposażony jest w elektrody. Elektrody te intensywnie nawilżamy wodą, dzięki czemu lepiej przewodzą impulsy elektryczne. Podczas treningu katoda i anoda stymulują mięśnie. Pracują bardziej efektywnie niż wtedy, gdy mamy do czynienia z normalnym wysiłkiem. Ćwiczenia wykonuje się pod kierunkiem trenera, który dopasowuje program zadań odpowiednio do danej osoby. Wymieniona tu metoda jest bezinwazyjna, a jej zaletą jest proces wzmacniania mięśni i przywracania ich funkcji.

Jak się przygotować do treningu EMS?

W przygotowaniu do treningu należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwsza i najważniejsza z nich to strój pod kombinezon z elektrodami. Tutaj z pomocą przychodzi nasza firma, oferując specjalistyczną bieliznę sportową. EMSwear to renomowana marka, która cieszy się dobrą opinią wielu zadowolonych klientów. Hurtowe zamawianie stroju zmniejsza jego cenę. Warto zainwestować w koszulkę o długości rękawa 3/4 oraz spodenki do kolan. Jest to najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy oczekują profesjonalizmu. Ubrania te są wykonane ze specjalnego materiału. Specjalistyczne szycie w kroku zapobiega przetarciom. Należy też pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą ręcznik, ponieważ jest to duży wysiłek fizyczny. Niezbędna okazuje się też woda, która orzeźwi nas po intensywnej pracy.

Trening EMS w przebiegu rehabilitacji

Z powodzeniem trening EMS jest stosowany w rehabilitacji. Wykorzystuje się go do przeprowadzenia zabiegów. W miejscu bólu przyczepia się elektrody, przewodzą one prąd elektryczny, który łagodzi dolegliwości. Takie zabiegi rehabilitacyjne powodują hamowanie spastyki, zapobiegają zanikowi mięśni i powodują zwiększenie krążenia krwi, co zapobiega zakrzepicy.

Różne częstotliwości, a jakość impulsów elektrycznych

Możemy wyróżnić następujące częstotliwości:

  • niskie 1-10 HZ – jest to metoda, która polega na relaksowaniu mięśni w czasie skurczów, polepsza krążenie krwi, jej nasycenie tlenem, stymulowane mięśnie szybciej oczyszczają się z produktów metabolizmu;

  • średnie 20-50 HZ dzięki tej częstotliwości mięśnie się rozbudowują poprzez zwiększenie ich napięcia, co prowadzi do wzrostu ich siły;

  • wysokie 60-90 HZ – ta częstotliwość może być stosowana jedynie na mięśniach zdrowych i sprawnych, powoduje zwiększenie masy tkanki mięśniowej.

Dlaczego warto wybrać trening EMS?

Trening EMS ma wiele zalet. Jedną z nich jest szybkie spalanie kalorii. Zmniejszają się one dużo szybciej niż podczas klasycznego treningu. Treningi EMS odbywają się rzadziej i trwają znacznie krócej niż tradycyjne ćwiczenia na siłowni. Przy dzisiejszym rytmie życia to doskonała alternatywa. Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś. Zamów strój do ćwiczeń dla siebie lub swojej firmy. Postaw na EMSwear. Istnieje możliwość zakupu stroju z dowolnym logo, a cena kompletu jest znacznie niższa, niż ta proponowana w studiach.