Trening EMS

Kamil Kasprowicz

16 kwietnia 2023

Bez kategorii

Trening EMS

W dzisiejszyszch czasach trening oparty o metodę elektrostymulacji mięśni czyli Trening EMS zyskuje coraz większą popularność z kilku powodów.  Kierowany jest do osób, które cenią sobie indywidualność z powodu tego, że trening wykonywany jest z reguły w kameralnym studiu treningowym pod okiem trenera personalnego. W porównaniu do zatłoczonych miejsc takich jak siłownia, osoby mogą liczyć na ciszę oraz spokój. Pozwala uzyskać 150 razy więcej skurczów podczas 30 minut ćwiczeń. Jest to ważne dla osób oszczędzających czas.

10 rzeczy, którymi nieświadomie psujesz walkę z tłuszczem

Jak działa?

Metoda treningowa nastawiona jest na intensywne przewodnicwto przy pomocy impulsów elektrycznych dzięki czemu sesja treningowa w zależności od doświadczenia oraz stażu trwa od 20-30 minut. Impulsy przewodzą eletrody które wmontowane są w kombinezon. Dzięki intensywnej pracy włókien mięśniowych oraz pracy wykonanej podczas zajęć i zaangażowaniu dużej ilości partii mieśniowej ems pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu.

Trening ems- efekty

Główna zaletą to zwiększona ilość spalanych kalorii  w krókim czasie. W ciągu sesji jesteśmy w stanie spalić nawet 1200 kcal. Organizm wracając do homeostazy do 48 godzin po treningu pozyskuje kalorie z naszego organizmu. W ten posób spalanie tkanki tłuszczowej oraz redukcaji cellulitu przynosi pozytywne efekty. Podczas regeneracji zwiększamy również ilość masy mięśniowej poprzez dokonwanie mikrourazów tkanki mięśniowej. Ćwiczeń na siłownii wykonujemy 4-6 jednostek poświęcajac na to 1.5 h na sesję a efekty ćwiczeń są podobne. Trening ems działa błyskawicznie.

EMS a tradycyjny trening fitness

Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji dla kobiet w porównaniu do standardowego treningu zdecydowanie warto polecić. EMS polega na zwiększej ilość spalonych kalorii i szybszej ilość redukowanej tkanki tłuszczowej. Trening personalny EMS angażuje większą ilość grup mięśniowych a sama stymulacja i specjalny kombinezon wykorzystywany w elektrostymulacji mięśniowej zwiększa efekty ems między innymi skład ciała.

Częstotliwość treningu EMS w fizjoterapii.

Trening EMS przypadku urazów można wykorzystywać w fizjoterapii. Skorzystać z treningu bez obciążeń mogą osoby z problemem zwyrodnieniowym stawów oraz kręgosłupa. Intensywny trening ems stymuluje mięśnie głębokie dzięki temu osoby ćwiczące pierwsze efekty treningu będą widoczne po kilku sesjach. Fizjoterapeuta podczas treningu całego ciała przygotuje mięśnie do pracy oraz zdrowego trybu życia.

Urządzenia do treningu

Urządzeń na Polskim rynku jest wiele. Przed wyborem studia warto dowiedzieć się jakich efektów można się spodziewać. Same efekty zależą od maszyny, kamizelki oraz stymulacji mięśni. Pierwsze widoczne efekty dzięki metodzie ems i odpowiednio dobranemu programowi treningowemu nastawionego na cele treningowe pojawią sie po kilku tygodniach, Trening elektrostymulacji mięśniowej wiąże się z polepszeniem sprawności fizycznej, wydolności oraz sprawności. EMS wykorzystuje. https://emswear.pl/bielizna-do-treningu-ems-jaka-wybrac/

 

Trening EMS– przeciwwskazania

Z ćwiczeń z impulsami nie mogą korzystać kobiety w ciąży

Osoby z przybytymi chorobami serca, nerek oraz cukrzycy.

Z podejżeniem choroby nowotworowej oraz z zaburzeniami tarczycy.

Cena urządzeń.

Sama maszyna sięgo kilkunastu tysięcy złotych dlatego trening w domu w stroju wyposażonego w elektrody dla wielu będzie to nie opłacalne, dlatego powstały studia, które tak jak trening na siłowni można swobodnie wykonywać pod okiem specjalisty.

Pierwsza sesja

Trening ems pozwala podczas pierwszej sesji treningowej zweryfikować poziom sprawności fizycznej.Tą formą treningu zaintereoswane są różne grupy społeczne. Efekty treningu EMS czyli electric muscle stimulation dostosowane są do poziomu sprawności fizycznej. Aby uniknąć efektów ubocznych trening w tygodniu przy użyciu ćwiczeń z wykorzystaniem EMS nie powinien przekraczać dwóch jednostek.