Trening EMS cena. Skąd się bierze?

Kamil Kasprowicz

30 stycznia 2023

Bez kategorii

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) czyli metoda elektrostymulacji mięśni – czym jest i skąd bierze się jej cena?

Trening EMS to metoda wykorzystująca elektrostymulację mięśniową w czasie ćwiczeń – co to znaczy? EMS to nic innego jak stymulacja mięśni impulsami prądu stałego i zmiennego o zmiennej częstotliwości. Trening polega na wykonywaniu ćwiczeń w specjalnym, dopasowanym stroju, na którym umieszczone są specjalne elektrody wysyłające do mięśni impulsy elektryczne pobudzając tym samym do pracy grupy mięśni umieszczonych nawet w głębszych partiach ciała. Trening EMS zwiększa efektywność stymulacji mięśni o ponad czterdzieści procent w porównaniu z tradycyjnym treningiem siłowym. Jak to możliwe? W czasie treningu metodą EMS jesteśmy w stanie wyzwolić nawet 150 razy więcej skórczów mięśni oraz spalić nawet do 1200 kcal więcej, niż w czasie treningu metodą konwencjonalną. Trening EMS cena uzależniona jest od wielu czynników takich jak umiejętności danego trenera, miejsce, koszty prowadzenia studia. Trening EMS to istny pogromca tłuszczu – w czasie zmaksymalizowanego treningu pobudza nawet dziewięć głównych grup mięśniowych!

https://emswear.pl/bielizna-do-treningu-ems-jaka-wybrac/

Skąd zatem bierze się cena treningu EMS?

Wybierając trening metodą elektrostymulacji mięśniowej oszędzamy nie tylko czas (osiągając szybkie rezultaty trenując zaledwie 30 minut w tygodniu) ale również mamy możliwość otrzymania ważnych informacji odnośnie układu naszego ciała. Co to znaczy? Dzięki wykorzystaniu specjalnych narzędzi jesteśmy w stanie monitorować całkowitą masę ciała, masę mięśni szkieletowych, zawartość tkanki tłuszczowej, całkowitą zawartość wody w organizmie, procent tkanki tłuszczowej oraz BMI. Uzyskujemy zatem informacje, które pozwalają na ukierunkowanie treningu w taki sposób, by obejmował on mniej rozwinięte obaszary ciała oraz identyfikował te, które wymagają redukcji tkanki tłuszczowej. Warto podkreślić, że trening EMS jest odpowiedni dla ludzi w każdym wieku oraz o różnym poziomie sprawności fizycznej. Trening elekstrostymulacji mięśniowej (Electrical Muscle Stimulation) wywodzi się z fizjoterapii, co sprawia, że jest to najbardziej korzystna forma treningu w obecnych czasach. Dodatkowo w czasie treningu EMS osobisty trener kontroluje pracę mięśni i dostosowuje intensywność treningu do naszych indywidualnych potrzeb.

Czy warto?

Trening metodą EMS to przede wszystkim rodzaj treningu, który pozwoli nam nie tylko zredukować cellulit, budować mięśnie czy schudnąć ale przede wszystkim umożliwi w szybki, bezpieczny sposób poprawić ogólny stan zdrowia pod okiem specjalistów.