Trening EMS

Kamil Kasprowicz

27 marca 2023

Bez kategorii

TRENING EMS 

 

W ostatnich latach nasze społeczeństwo przeżywa istny fitnessowy boom. Wiele osób po latach braku ruchu, złego odżywiania, gorszego samopoczucia rozpoczęło poszukiwania rozwiązań aby ten stan uległ zmianie. Coraz więcej słyszymy o rewelacyjnych skutkach treningu aerobowego, siłowego, interwałowego oraz treningu EMS. Ludzie widzą różnicę poddając swoje ciało regularnym treningom poprzez zmianę proporcji ciała, poprawie funkcjonowania hormonów, wzmocnieniu stawów oraz poprawie samopoczucia. 

Co to za metoda?

 

Trening EMS jest to osobna metoda, która polega na wywoływaniu intensywnych skurczów odpowiednich partii mięśniowych za pomocą elektrycznych impulsów. Impuls dostarczony jest przez układ elektrod umieszczonych na kamizelce w taki sposób aby aktywować odpowiednie grupy mięśni. Impuls powoduje spięcie mięśnia a nasza rolą jest przeciwstawienie się oporowi dzięki czemu jesteśmy w stanie doprowadzić do mikrourazów mięśniowych wpływających w procesie regeneracji na zwiększenie tkanki mięśniowej.

 

Trening EMS a redukcja tkanki tłuszczowej.

 

Sam trening EMS nie wpływa na zrzucenie tkanki tłuszczowej natomiast jest pierwszym etapem, który umiejętnie prowadzony przez doświadczonego trenera potrafi wielowektorowo stworzyć z naszego organizmu maszynę do redukcji zbędnych kalorii. Najważniejszym czynnikiem to wzrost tkanki mięśniowej. Tkanka mięśniowa jest głównym fundamentem powodującym zwiększenie zapotrzebowania na kalorie tym samym organizm pobiera w procesie redukcji kalorie z tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć w ten sposób poprawiamy naszą sylwetkę. 

Czas treningu EMS oraz elementy do niego potrzebne. 

 

Trening EMS dedykowany jest osobom, które nie lubią spędzać dużej ilości czasu w zatłoczonych studiach. Z reguły zajęcia prowadzone są w małych butikowych studiach dzięki czemu klient może czuć się bardzo komfortowo. Na miejscu klient może zakupić bieliznę treningową natomiast z naszego doświadczenia wiemy, że ich ceny są z reguły dużo wyższe niż proponowane odpowiedniki z internetu.