Efekty treningu EMS

Kamil Kasprowicz

19 września 2022

Bez kategorii, Trening EMS

Efekty po treningu EMS.

Trening EMS to wywoływanie skurczów mięśni za pomocą impulsów elektrycznych wytwarzanych przez generator. Taka elektrostymulacja może być wykonywana za pomocą urządzeń stacjonarnych,  bezprzewodowych lub specjalistycznych systemów w postaci kombinezonów. Znajduj znajdują zastosowanie w fizjoterapii, kosmetologii, medycynie estetycznej oraz w treningach sportowych. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu specjalny kombinezon, w którym wykonuje się proste ćwiczenia, a dzięki prądom efekty treningu EMS znacząco wzrasta. Trening z wykorzystaniem elektrostymulatora EMS może być stosowany w różnych grupach wiekowych. W fizjoterapii ten trening zdecydowanie najwięcej korzyści może przynieść osobom z zanikami mięśniowymi wywołanymi  unieruchomieniem kontuzjami.

10 rzeczy, którymi nieświadomie psujesz walkę z tłuszczem

Poprawa sylwetki i lepsza kondycja dzięki EMS

Wśród pozytywnych efektów EMS wyróżnia się przede wszystkim utratę tkanki tłuszczowej, to z kolei przyczynia się do wyrzeźbienia pożądanej sylwetki i poprawy kondycji.  Zmniejszenia ryzyko wystąpienia chorób związanych z otyłością. Kształtowanie mięśni, ich wytrzymałości oraz poprawa stabilizacji pozwalają na polepszenie parametrów siłowych i wydolnościowych. Dodatkowo trening EMS przyczynia się do zmniejszenia ryzyka dolegliwości bólowych narządu ruchu i pleców. Jego wielopłaszczyznowe działanie w tym obszarze wzmacnia i eliminuje dolegliwości bólowe umożliwiając korekcję podstawowych wzorców ruchowych wykorzystywanych w życiu codziennym.

Budowa masy mięśniowej

Poprawa kondycji mięśni i budowa masy mięśniowej to kolejny efekt treningu EMS. Elektrostymulacja mięśni może być wykonywana w trakcie ćwiczeń odbywających się na siłowni lub podczas innej formy treningu. Celem treningu EMS w sporcie jest zwiększenie wydajności ćwiczeń. Stymulacja z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń ma za zadanie wpłynąć na poprawę parametrów związanych z siłą mięśni i kontrolą motoryczną. Kolejnym powodem, dla którego warto korzystać z treningu EMS jest szybsza regeneracja po wysiłku, a przez to zminimalizowanie ryzyka ewentualnych kontuzji.

 

Oszczędność czasu 

Trening EMS pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Mówi się, że 30 minut treningu w kombinezonie odpowiada około 4 godzinom tradycyjnych ćwiczeń wykonywanych na siłowni. Dlatego pod tym względem trening ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą spędzać całego wolnego czasu w siłowni czy na salach treningowych.

EPOC a trening EMS !

Odpowiedni strój = lepsze efekty

Na efekt treningu może wpływać odpowiednio dobrany strój i tutaj z pomocą przychodzi nam sklep internetowy EMSwear – Jedna bielizna – wiele możliwościoferując specjalną bieliznę do treningu EMS. Proponowana przez sklep bielizna cechuje się wysoką jakością i niższą, korzystniejszą dla klienta ceną. Materiał wchodzący w skład odzieży jest odporny na odbarwienia, przetarcia i częstą eksploatację oraz chłonie wodę. Bielizna EMSwear jest wykonywana przez profesjonalistów i testowana przez specjalistów i klientów. Zachęcamy do zapoznana się z ofertą sklepu dostępną na stronie internetowej https://emswear.pl.

Regularne ćwiczenia

Trenując i regularnie ćwicząc tracisz zbędne kilogramy i poprawiasz swoje zdrowie. Postaw na najwyższą jakość i zadbaj o standard Twojego życia podejmując różnorakie ćwiczenia i odpowiedni trening. Badania naukowe potwierdzają skuteczność treningu EMS. Jego zalety doceniają zwłaszcza osoby, które wykorzystują specjalnie dostosowane do tego rodzaju treningu kombinezony z wbudowanym systemem elektrod.

Trening EMS poprawi Twoje zdrowie i samopoczucie i tym samym pomoże Ci osiągnąć zakładane cele. Zadbaj o swoje zdrowie, zmień siebie dla siebie. Podejmij trening EMS już dziś.