EMS a przygotowanie od sezonu narciarskiego

Kamil Kasprowicz

17 stycznia 2023

Bez kategorii

Trening EMS a jazda na nartach.

Z racji tego że warunki pogodowe w niektórych miejscach Europy będą sprzyjać narciarzom część z Was postanowi je wykorzystać. O ile pięknie ośnieżone stoki oraz ujemne temperatury cieszą oko bywalców stoków to jakiekolwiek urazy odniesione podczas jazdy już nie bardzo. Osoby uprawiające aktywność fizyczną wyłącznie podczas sezonu zimowego są w bardzo wysokim stopniu narażone na wszelkiego rodzaju skręcenia, zwichnięcia oraz złamania. Warto Trening EMS wdrożyć przed rozpoczęciem sezonu Wynika aby uniknąć powyższych problemów które związane są z niskią sprawnością fizyczną, niskim poziomem tkanki mięśniowej w organizmie oraz wąpliwej siły mięśni. Niejednokrotnie takie wyjazdy kończą się wizytą w poradni ortopedycznej ze skierowaniem na zabiegi operacyjne.

Przygotowanie do sezonu a trening EMS.

Ludzie nie są świadomi że podstawą jest przygotowanie swojego ciała do tej niebezpiecznej oraz okraszonej wysokim ryzykiem formy uprawnia sportu. Niestety jazda na rowerze, pływanie oraz zumba nie przygotują nas tak praktycznie jak dobrze poprowadzony trening oporowy.

https://emswear.pl/wplyw-treningu-ems-u-osob-starszych/

Osoba, która postanowiła rozpocząć takie przygotowania, powinna udać się do odpowiedniego trenera lub instruktora, który poprzez odpowiednie testy naszego ciała będzie nam w stanie ocenić nasze słabe ogniwa, które koniecznie trzeba będzie poprawić w pierwszych okresach współpracy. Ma to za zadanie wyrównanie tzw. balansu strukturalnego czyli wzmocnienie najsłabszych segmentów naszego ciała. Warto wiedzieć, iż mocniejszy gorset mięśniowy okalający nasze kolano czy odcinek lędźwiowy tym mniejsze prawdopodobieństwo zerwanie między innymi więzadeł oraz innych elementów danych części.

GŁÓWNYMI ZALETAMI TRENINGU SIŁOWEGO ORAZ TRENINGU EMS SĄ:

  • Zwiększenie siły oraz mocy mięśniowej
  • zwiększenie wytrzymałości mięśniowej
  • zmniejszenie ryzyka urazów
  • zwiększenie stabilności naszego ciała
  • zwiększona pewność siebie podczas zjazdów
  • poprawa mobilności naszych stawów

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAM ĆWICZENIA, KTÓRE KONIECZNIE TRZEBA WYKONAĆ:

FRONT SQUAT, NORDIC HAMSTRING, PLANK, KETTLEBELL SWING

DEAD LIFT, PALLOF PRESS, GLUTE BRIDGE