Trening EMS dla kobiet po ciąży.

Kamil Kasprowicz

29 marca 2023

Bez kategorii

Trening EMS dla kobiet po ciąży warto wdrożyć po kilku tygoniach wstęnej adaptacji. Większa część kobiet po urodzeniu dziecka będzie chciała wrócić do aktywności fizycznej, która pozwoli jej wrócić do formy sprzed ciąży. Podczas jej ciało kobiety ulega zmianie aby mogła urodzić zdrowe i silne dziecko. Zauważalny jest wzrost wagi, pojawiają się rozstępy, zmniejszony poziom tkanki mięśniowej wpływający na zwiotczenie mięśni. Pogorszenie samopoczucia wynikające z pogorszenia sylwetki oraz osłabienia organizmu. Dlatego bardzo istotnym elementem powrotu do treningu po ciąży jest między innymi czas po jakim okresie będzie w stanie rozpocząć angażujące większą ilość mięśni treningi. O ile istotnym elementem jest powrót o tyle trzeba to zrobić z głową aby nie doprowadzić treningiem do pogorszenia naszego zdrowia dlatego bardzo ważna kwestią jest rozmowa z lekarzem prowadzącym. 

Czas powrotu do treningów.

W zależności czy kobieta będzie rodziła drogą naturalną czy poprzez cesarskie cięcie tak będzie trzeba przygotować plan treningowy. W pierwszych tygodniach po za aktywnością wynikającą z opieki nad dzieckiem bardzo istotnymi elementami będą ćwiczenia oddechowe, które pomogą nam dotlenić nasz organizm, przeciwzakrzepowe oraz mięśni dna miednicy. W przypadku ładnej pogody warto udać się na kilkunastominutowy spacer zwiększając jego tempo lub odległość. Dzięki tej aktywności jesteśmy w stanie powoli wracać do swojej wagi a mięśnie pomagają stabilizować sylwetkę oraz zachować równowagę oraz elastyczność. 

Kiedy wdrożyć trening EMS dla kobiet po ciąży?

Trening EMS dla kobiet po ciąży warto wdrożyć po kilku tygodniach. Okres ten będzie zależał od stopnia wytrenowania kobiety sprzed momentu zajścia w ciążę oraz jej aktualnego samopoczucia. Trening EMS dla kobiet po ciąży  będzie wskazany z kilku powodów np. 

wiele kobiet skarży się na dolegliwości bólowe w okolicach pleców. Są one skutkiem zmiany środka ciężkości ciała oraz przeciążenia kręgosłupa dlatego metoda elektrostymulacji będzie mogła pomóc w jej wyeliminowaniu poprzez wykonywanie skurczów bez zwiększania obciążenia w postaci sztangi lub  sztangielek.

Mięśnie wzmacniają się, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko zaburzeń posturalnych. 

Trening EMS dla kobiet po ciąży pozwoli zaoszczędzić dużą ilość czasu, który będzie poświęcony na opiekę dla dziecka. Zwiększona ilość spalanych kalorii podczas sesji trwającej 20 minut, Podczas samego treningu możemy spalić między 500-900 kcal natomiast pod wpływem tzw procesu EPOC możemy spalać kolejne kalorii więcej w linku poniżej:

EPOC a trening EMS !

Dzięki treningom po porodzie zmniejsza się stres, jesteśmy w stanie poprawić jakość snu oraz zwiększyć pokłady naszej energii poprzez polepszenie funkcjonowania hormonów.

Działanie skurczów oraz opór, który wykonujemy doprowadza do pogrubienia włókien mięśniowych i ich aktywacji dzięki czemu powstaje “fabryka do spalania tkanki tłuszczowej” ponieważ zwiększona jej ilość potrzebuje znacznej ilość kcal do spalania aby utrzymać jej nowy poziom. Dlatego poza benefitem związanym z mocniejszymi mięśniami otrzymujemy smuklejszą linię. 

Bielizna do treningu EMS – jaką wybrać?

Trening EMS dla kobiet po ciąży w szybki sposób pomaga nam przeciwdziałać takim procesom jak osteoporoza, sarkopenia oraz poprawia nasze poporodowe samopoczucie.